İdrar Yapamama Tıkanma

Sitemizi ziyaret edenlerin gerçek konulara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla araştırmalar hayata geçirdik. İdrar Yapamama Tıkanma bilgilerini incelerken bilgi paylaşılan diğer yazıları incelemeyi unutmayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla yazılarımıza girebilmek isterseniz hastalik.aramak.org’u favori listenize ekleyin. Sitemizde yazılmış tüm sağlık enformasyonları, askiplopedik kaynaklar ile online data bankaları incelenerek meydana getirilmiştir. İnceleme yaptığınız konu ile alakalı kapsamlı bilgi almak için alt tarafta bulunan linke hemen tıklayınız ve de eriştiğiniz sayfada, “İ” harfine basarak bilgi almak arzuladığınız sağlık bilgisini listeden tıklayabilirsiniz. İddialıyız, bütün web portalları içinde en çok sayıda hastalık belirti ve sebeplerine değinen sağlık sitesi aramak.org’dur. Şimdiden geçmiş olsun .

Hastalık Belirtileri ve Nedenleri ile alakalı bilmeniz gerekenler

Web Sayflarımızda var olan hastalık adları ile bağlantılı arama kelimeleri : Emareleri, Ne iyi gelir, Bitkisel Tedavisi, İlaçları, İlacı Yan Etkileri, İlacı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Geçer, Doktorları, Muayene Ücretleri, Riskli mi ?, Operasyonları, Bitkisel İlaçları vb…
İdrar Yapamama Tıkanma-11Sağlığımız ile bağlantılı tüm informasyonu sizlere vermeye devam ediyoruz. Sağlık web sayfalarımız kapsamınzda toplam 42 bin makalelik bilgi bankamızda kullanıcılarımızın aramakta olduğu her bir hastalıklar, ilaç, ince noktalar, yapılması zorunlu olanlar, hastalık nedenleri, belirtileri, risk faktörleri problem yaratıcı olup olmadığı, tedavileri, ameliyat tercihleri ne yapılması icap edeceği ve bu tarz hayat kalitemizi ilgilendirecek, biz insanlara usül gösterecek her bir konuda size en engin ve ince datayı sayfalarımıza taşıyoruz. Buna ilaveten veri bankası arşivlerimizde, güne ait nöbetçi eczaneleri, bütün ilçelerdeki uzman ve sağlık kuruluşlarını da tam bu halde ziyaretçilerimizle paylaştırıyoruz. Uygulamanız gerekli çok basit, sitelerimize vardıktan sonra, alakalı linkleri clickleyerek, arzu ettiğiniz datalara basitçe erişebilirsiniz. Bahsettiğimiz öneri ve bilgiler, bütün intenernet ve ansiklopedik bilgileri araştırılaracak hazırlanmıştır. Kesinlikle altını çizmek gerekir ki ; portallarımızda ortaya konulan içeriğin doğruluğunu hiçbir durumda savunmuyoruz. Eğer ki bu andaki durumla bu hastalık ile ilgili bir rahatsızlık yaşarsanız en önce husus ile ilgili bir uzmana görünmeniz gerekir. Uzmanların sunduğu öneriler ve tedavi uygulamaları doğrultusunda, gerekenleri hayata geçirmeniz gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.

Portallarımızdaki farklı konu başlıklarından bir kaçı :

İdrar Yapamama Tıkanma-20

Bebeklerde kabızlık Belirtileri ile Sebepleri : Bebek birkaç gün kaka yapmazsa, Bağırsak hareketlerinde zorlanma varsa, kaka sert ve kuruysa, Karnı ağrıyorsa,, Bulantı varsa, Bebeğin bezinde sıvı lekeleri varsa, kaka kalıntısı var kendisi yoksa, Sert kakanın dışında kan varsa, Huysuzluk ediyorsa, Bebek büyük olasılıkla kabızlık çekiyor, canı yanmasın diye kakasını tutuyor demektir. Bebek bacaklarını çaprazlayıp sıkıyorsa, sağa sola kaykılıp kasılıyorsa sorunu çözmesi için ona yardım etmelisiniz.

Soğuk Algınlığı Belirtileri ile Nedenleri: Bu duruma yakalan insanların %25inde, bağışıklık sistemleri farklı tepki verdiği için herhangi bir belirti görülmez.. Bazen bakteriler; kulak veya sinüsleri etkileyebilir – bu ikincil bakteriyel enfeksiyon olarak bilinir -ve bu durumda hastalık antibiyotikler ile tedavi edilebilir.
Verem (Tüberküloz Belirtileri) : Bu hastalığın belirtileri öksürük, kilo kaybı, göğüs ağrısı, ateş ve gece terlemeleridir. Bu öksürük haftalarca sürebilir ve kanlı balgam çıkartılabilir. Tedavisiz bırakılan hastalarının % 50′si beş yıl içinde ölecek ve diğerlerinin çoğu ciddi olarak güçsüzleşecektir. Bu hastalık öldürücüdür, fakat tedavi edilebilir.

Böbrek Hastalıklarının Belirtileri ve Nedenleri : Sık sık idrar yapmaya çıkma, Nefes darlığı, Karın bölgesinde devamlı olarak ağrı, İdrarın kanlı gelmesi, Sürekli bulantı hali, İdrar yapmaya hiç çıkamama, Ayak ve el bölgelerinde şişme

Yumurtalık Kanseri Belirtileri ile Nedenleri: Erken tanının zorluğundan söz edilmişti. Kanser, şikayete yol açana kadar çok ilerlemiş olabilmektedir. Şişkinlik, gaz hissi, karnın alt yarısında rahatsızlık hissi, iştah azalması, veya tokluk hissi gibi şikayetler olabilir. Hazımsızlık, bulantı, kilo kaybı dikkati çekebilir. Büyümüş tümör komşu organlara bası yapıp, sık idrar yapma isteğine yol açabilir. Daha seyrek olarak hazneden kanama görülebilir. Karnın içinde sıvı birikmesi şişkinliğe, akciğer yaprakları arasında sıvı birikmesi ise nefes darlığına yol açabilir.

Frengi Belirtileri ve Nedenleri : 1. evrede; bakteri kan yoluyla vücuda yayılır. Yaklaşık 20-25 gün sonra mikrop nerede vücuda girdiyse orada ıslak, kırmızı, etrafı belirgin fakat ağrı yapmayan çıban şeklinde yaralar oluşur. Vajinada, genital bölgede, ağız ve dudakta oluşabilen bu yaralar 2-3 hafta sonra geçerler. 2. evrede; hastalık tedavi edilmediği takdirde, mikrop bütün vücuda yayılır. Yaklaşık 3-5 ay sonra hastada yorgunluk, baş ve eklem ağrıları, el ve ayakta, vücudun bazı bölgelerinde döküntü ortaya çıkar. Kilo kaybı ve iştahsızlık vardır. Kaşların ve saçların dökülmesi belirginleşir. Hastalığın bu dönemi uzun (1 yıldan fazla) sürer. İkinci evreden sonra hasta¬ların yaklaşık dörtte biri kendiliğinden iyileşir.

Malign Melanomun Belirtileri ile Sebepleri: Deri muayenesi rutin doktor kontrolünün bir parçasıdır, ayrıca kişinin kendisi de derisini muayene edebilir. Benler çok sık görülen deri lezyonlarıdır, doğumda var olabilir veya sonradan ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde displastik nevus veya atipik ben adı verilen anormal görünümlü ve çok sayıda benler olabilir. Bu kişilerin düzenli aralıklarla bir deri hastalıkları uzmanı tarafından kontrol edilmesi uygundur.

hastalik.aramak.org Portalımızda verilen enformasyon güncel verilerdir. Gün Bazlı şeklinde internet sağlık bilgi portalları gözlemlenerek, lüzumlu güncellemeler yapılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014) Noksan Sağlık Bilgileri portalımıza katılmaktadır.